Piletina u smokingu

za 4 osobe

Sastojci

  • 400 gr pilećeg belog mesa
  • 200 gr šargarepe
  • 200 gr celera
  • 100 gr graška
  • 100 kukuruza šećerca
  • 500 gr dimljene slanine sečene na listiće
  • 2 dl neutralne pavlake
  • 50-100 gr brašna ili pšeničnog griza
  • 3 jaja
  • začini (so, biber, vegeta)

 

Način pripreme

Pileće belo meso iseći na kockice i začiniti sa solju, mlevenim biberom, vegetom, preko toga sipati neutralnu pavlaku i ostaviti da odstoji 15 min. Šargarepu i celer iseći na kockice i staviti da se kuva. Isto uraditi sa graškom i kukuruzom šećercom. Proceđeno kuvano povrće, dodati u piletinu, pa sve dobro izmešati. U to dodati jaja, griz/brašno i sve zajedno izmešati. Masa treba da bude gusta kao testo za patišpanj. U rebraste modle koje smo prethodno premazali uljem, složiti listove slanine, tako da sa strane ostane mali deo slanine da viri. U obložene kalupe sipati smesu od piletine i preklopiti sa slaninom. Staviti u prethodno zagrejanu rernu, prekriti alu folijom i peći 30 min na 180 C.

Uz ovo jelo možete poslužiti pržene krompiriće.